Григорій Суркіс: із перших вуст

Григорій Суркіс: із перших вуст

17 апреля 2007, вторник. 09:40

У середу в Кардіффі на засіданні Виконкому УЄФА мають назвати країну чи країни, які проведуть фінальний турнір чемпіонату континенту в 2012 році. На думку багатьох експертів, шанси спільної заявки України та Польщі вельми високі. Напередодні відльоту української делегації до Уельсу президент Федерації футболу України (ФФУ) Григорій Суркіс розмірковував про них у прямому ефірі телепрограми «Наш футбол» на Першому національному каналі.

Безпека, безпека і ще раз безпека

Одним із найважливіших факторів під час рішення щодо Євро-2012 буде безпека громадян та вболівальників – як на стадіонах, так і на вулицях міст-претендентів на проведення спортивного свята. «В Італії, на очах кількох десятків тисяч глядачів, гине поліцейський, – нагадав Григорій Суркіс свіжі події навколо матчів на Апеннінах. – А на останньому матчі Ліги чемпіонів між «Ромою» та «Манчестер Юнайтед» відбуваються сутички фанатів. Ці факти – не на користь наших конкурентів. Натомість усій Європі відомо, що 2004 року, під час демонстрацій мільйонів громадян, які вийшли на майдани та вулиці великих міст України, не пролилося жодної краплі крові».

Футбол – поза політикою

Взагалі, на думку футбольного президента, політична криза в нашій країні не повинна вплинути на вердикт Виконкому УЄФА. «Перебуваючи нещодавно на нараді з головою Європейського футбольного союзу Мішелем Платіні, я пояснив йому, що останні події жодним чином не завадять виконанню тих гарантій, які ми на себе взяли, – зазначив Григорій Суркіс. – Адже, і президент Віктор Ющенко, і прем’єр Віктор Янукович, і спікер Верховної Ради Олександр Мороз, влада всіх рівнів, практично всі політичні партії, мери міст і голови обласних адміністрацій одностайно підтримують ідею проведення Євро-2012 в Україні та Польщі. Ми в Кардіффі намагатимемося запевнити, переконати Виконком у цій одностайності».

Приклад Португалії надихає

За даними соціологічних опитувань, 85-87% українців прагнуть побачити Євро-2012 у своїй країні та в сусідній Польщі. «Є також і тверді гарантії від потенціальних інвесторів, які готові вкладати кошти в розвиток інфраструктури в разі перемоги нашої заявки в тендері УЄФА, – підкреслив Григорій Михайлович. – Приклад Португалії, яка під час тендеру Євро-2004 не мала у своєму розпорядженні необхідної кількості належного рівня стадіонів, готелів, шляхів та вокзалів, але в підсумку перемогла та гідно провела турнір, свідчить, що й нам це до снаги».

Впевненість в об’єктивності

Як відомо, в разі, якщо члени Виконкому під час голосування не виявлять господаря Євро-2012, вирішальним стане голос голови УЄФА Мішеля Платіні. Чи не вплине на позицію француза той факт, що на президентських виборах у січні Григорій Суркіс підтримав іншого кандидата на посаду – шведа Леннарта Йоханссона? «Ми з Мішелем Платіні перебуваємо у дружніх стосунках, гадаю, він належним чином оцінив, що свою думку я висловлював відкрито, а не в кулуарах, – припустив Григорій Михайлович. – Переконаний: президент буде об’єктивним і, як і обіцяв, у разі необхідності віддасть свій голос тій асоціації чи асоціаціям, які наберуть найбільшу кількість рейтингових балів за оцінками Комітету національних збірних».

Источник: ФФУ

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг