Китай цікавиться Євро-2012

Китай цікавиться Євро-2012

14 апреля 2008, понедельник. 18:21

Федерація футболу України продовжує втілювати в життя принципи «дипломатії шкіряного м’яча», виконуючи посередницьку місію між діловими колами зарубіжних країн і представниками української влади, що безпосередньо опікуються підготовкою до проведення Євро-2012. Так, у понеділок, 14 квітня, в Будинку футболу відбулась зустріч представників ФФУ, приймаючих міст, Національного агентства Євро-2012 та топ-менеджерів провідних державних будівельних компаній Китаю.

Актуальні паралелі

Нюанси підготовки до проведення великого спортивного форуму зараз ретельно вивчаються нашими фахівцями. І в цьому сенсі досвід Китаю − зокрема його столиці Пекіна − буде не менш корисним, ніж, скажімо, досвід країн, які приймали фінальні турніри чемпіонатів Європи чи світу. На цих паралелях зупинялися у своїх зверненнях до учасників зустрічі й президент ФФУ Григорій Суркіс, і повноважний посол Китаю в Україні Чжоу Лі.

Повчальний досвід

До слова, Григорій Суркіс вітав китайських гостей під дахом Будинку футболу не лише як президент приймаючої асоціації, але і як голова товариства українсько-китайської дружби. «Ми уважно стежимо за підготовкою Пекіна до проведення літніх Олімпійських ігор, − зазначив глава ФФУ. − Для української сторони буде вкрай повчальним і корисним ще зовсім свіжий досвід китайських фахівців зі створення спортивної і соціальної інфраструктури за світовими стандартами. Треба додати − у максимально стислі терміни, що для нас на сьогодні є дуже актуальним. Адже планка дефіциту часу для підготовки об’єктів Євро-2012 знаходиться вже на критичному рівні».

Пошук системного інвестора

«Не секрет, що міські бюджети самотужки не в змозі профінансувати усі проекти. Більше того, Державною цільовою програмою передбачається, що з центрального бюджету буде оплачено лише 25 із запланованих 126 млрд. гривень видатків на підготовку до Євро-2012. Тому наш ситуативний прагматизм полягає в тому, щоб шукати не просто відомі будівельні компанії для монтажних робіт, а системного інвестора, який окрім суто технічних видів діяльності зможе самостійно організувати і залучення фінансових потоків», − наголосив Григорій Суркіс.

Початок плідної співпраці

Посол КНР в Україні Чжоу Лі висловив готовність якомога краще сприяти налагодженню українсько-китайських ділових стосунків у рамках підготовки до європейського форуму. «Ми щасливі за вашу країну, адже, здобувши право провести Євро-2012, вона отримала чудовий шанс для стрімкого розвитку економіки та інфраструктури. В складі нашої делегації присутні директори чотирьох найбільших будівельних корпорацій Пекіна, які мають величезний досвід зведення спортивних та соціальних об’єктів до Пекінської олімпіади 2008 року. І всі вони готові вести конструктивний діалог з українською стороною про співпрацю у рамках підготовки до Євро-2012. Упевнений, що це не остання побідна зустріч, а лише початок довгого і плідного співробітництва», − зауважив пан посол.

Надійні партнери

Про великий інтерес до проектів Євро-2012 з боку представників провідних пекінських будівельних корпорацій, які безпосередньо в Будинку футболу ознайомилися з презентаціями приймаючих міст, свідчив і спіч керівника китайської делегації − голова правління ТОВ «Пекінська інженерно-будівнича група» Сунь Вейлін. «Щорічно наші компанії ведуть будівництво у масштабах 40-50 мільйонів квадратних метрів. Наш річний прибуток − близько 10 мільярдів доларів. Ми маємо величезний досвід зведення «олімпійської» інфраструктури, у тому числі головної арени Ігор-2008. Тому в лиці наших компаній Україна може здобути надійних та досвідчених партнерів», − резюмував Сунь Вейлін.

Источник: Інформ-служба ФФУ

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг