Євро-2012: загрози уявні та реальні

Євро-2012: загрози уявні та реальні

23 апреля 2008, среда. 14:30

У львівському Палаці Потоцьких відбулося засідання Координаційної ради з підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 рок.

Пропонуємо Вашій увазі текст виступу президента ФФУ Григорія Суркіса перед учасниками зустрічі:

«Шановний пане голово!

Шановні члени Координаційної ради!

Вісямнадцятого квітня у штаб-квартирі УЄФА відбулося робоче засідання Наглядової ради фінального турніру чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Відразу хочу відкинути будь-які спекуляції стосовно натяків на нібито позбавлення України і Польщі статусу приймаючої сторони. З усією відповідальністю заявляю, що в такій інтерпретації це питання на рівні керівництва європейської футбольної асоціації ніким не порушувалося і не обговорювалося взагалі.

Натомість, члени Стратегічної наради УЄФА заслухали проміжні звіти експертів з інфраструктури та стадіонів, які ретельно вивчали відповідні об’єкти на приймаючих територіях. В цілому результати їхнього прискіпливого моніторингу містять об’єктивну картину ситуації з підготовкою, що склалася нині на ключових напрямках виконання Україною взятих на себе зобов’язань. Наведу лише декілька фрагментів із названих документів.

1. Стадіони:

− для більшості проектів стадіонів наступні 3-6 місяців є надзвичайно критичними. Тільки за умови забезпечення суворого дотримання хронометражу всіх наданих строків виконання можна вважати, що ці проекти будуть вчасно реалізовані. Зниження темпів реалізації з будь-яких причин (зовнішніх чи внутрішніх) може зробити деякі проекти нереальними;

− жодним з проектів стадіонів не було доведено, що він відповідає вимогам Євро-2012.

2. Аеропорти:

Аналіз УЄФА засвідчив, що значних змін реалізації проектів розвитку аеропортів з моменту подання першого звіту з інфраструктури, не спостерігається. Наразі жоден з аеропортів, які використовуватимуться для Євро-2012 не володіє достатньою пропускною спроможністю, яка б відповідала вимогам УЄФА, навіть якщо врахувати амбіційні плани їх розвитку. Проводиться подальше дослідження з метою пошуку додаткових можливостей в альтернативних або запасних аеропортах. Всі аеропорти приймаючих міст України мають найвищий (червоний) ступінь ризику.

3. Розміщення:

Більшість міст не задовольняють актуальним вимогам до потреб Євро-2012 щодо розміщення. За виключенням Варшави і Кракова, навіть якщо врахувати усі потенційні проекти та розширений до 2 годин подорожі на автобусі радіус доступності. П’ять міст (Гданськ, Київ, Дніпропетровськ, Донецьк і Харків) не відповідають навіть тим вимогам УЄФА, які висувалися під час заявочної кампанії.

4. Наземний транспорт:

Аналіз УЄФА засвідчив, що значних змін реалізації проектів розбудови інфраструктури наземного транспорту з моменту подання першого звіту з інфраструктури не спостерігається.

Треба відзначити, що усі приймаючі міста Євро-2012 запропонували масштабні проекти розвитку транспортної інфраструктури для якнайкращого задоволення потреб Євро-2012 щодо роботи транспорту.

Шановний пане голово Координаційної ради! Я звертаю вашу увагу на те, що ці невтішні висновки зроблено напередодні 5 травня. Тієї контрольної дати, коли Федерація футболу зобов’язана подати до УЄФА генеральний план, в якому мають бути визначені конкретні об'єкти, з конкретними джерелами їх фінансування, термінами введення в експлуатацію та відповідальними за них людьми.

До речі, згідно з Постановою КМУ від 22 лютого 2008 року №107 всі задіяні центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування вже до 22 квітня, тобто, до сьогоднішнього дня (!?) повинні були відкоригувати свої програми у відповідності із основними завданнями, показниками і заходами Державної цільової програми. Розробити і затвердити узгоджені плани підготовки стадіонів, аеропортів, готелів, закладів охорони здоров’я тощо, з помісячними строками виконання. І вже на основі згаданих документів сформувати єдиний генеральний план підготовки інфраструктури України до проведення Євро-2012. Цього, на жаль, досі не зроблено. Тобто, ми знову стоїмо на порозі чергової кризи через хронічне порушення визначених УЄФА строків і нездатність увійти в графіки його плану дій від 31 січня 2008 року.

Хочу нагадати присутнім, що саме тоді керівництво європейської футбольної спілки зробило нашій країні серйозне попередження і визначило критичні терміни для виправлення ситуації. 4-6 місяців, про які йшлося у заяві Мішеля Платіні, спливають якраз 27 червня. На цей день призначено чергове засідання Наглядової ради, а наступного дня − Виконкому УЄФА. При всьому моєму стриманому оптимізмові, я не беруся прогнозувати наслідків Стратегічної наради, якщо все в нашому домі залишиться незмінним.

Незмінно у своїх кабінетах сидітимуть високопосадовці, котрі безкарно порушують виконавську дисципліну, показуючи приклади ігнорування Указів президента, Постанов Уряду, рішень Координаційної ради та Оргкомітету.

Незмінно царюватимуть у непролазних лабіринтах дозвільної системи махрові корупціонери, які цупко вхоплять за горло будь-якого інвестора, котрий тільки-но заїкнеться про «єдине вікно» і сприятливий інвестиційний клімат.

Незмінно потопатиме у бурхливих політичних дебатах український парламент, знову й знову відкладаючи прийняття нагальних законопроектів, конче необхідних для реалізації завдань Євро-2012.

Незмінно ловитимуть у мутній воді бюджетних асигнувань свою «золоту рибину» чиновники місцевого штибу, намагаючись замаскувати за статтями на підготовку до Євро-12, відверто спекулятивні оборудки.

Незмінно реагуватимуть на увесь цей безлад засоби масової інформації, які часто-густо демонструють дивовижну незалежність і підкреслену незацікавленість щодо активного формування громадської думки стосовно проблемних питань підготовки до Євро-2012.

Я не думав, чесно кажучи, що нашу річницю перемоги у Кардіффі доведеться відзначати сьогодні такими сумними «досягненнями». Але, як казав Леонід Кравчук, − маємо, що маємо… Інша справа − як довго ще матимемо нескінченний список проблем і чи зможемо нарешті адекватно відреагувати на сучасні виклики, які формулює перед країною та її суспільством проект Євро-2012?

Це зовсім не риторичне запитання, оскільки конкретну відповідь на нього хотів би почути і президент УЄФА, який планує відвідати Україну та Польщу на початку липня, відразу після завершення Євро-2008 у Швейцарії та Австрії. Я знаю, що Мішель Платіні приїде до нас із твердими намірами − виграти парі. Хотілося б, щоб і наші реальні справи відповідали цим благородним намірам.

Дякую за увагу».

Источник: Інформ-служба ФФУ

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг