Шанси Львова приймати Євро-2012 не зменшилися

Шанси Львова приймати Євро-2012 не зменшилися

6 февраля 2009, пятница. 15:16

Візит генерального секретаря УЄФА Девіда Тейлора та його підлеглих по українських містах, що претендують на проведення матчів Євро-2012, багато хто сприймав як зачистку території, внаслідок якої двох лузерів винесуть з нокаутом. Доволі песимістичними були прогнози щодо Львова, де замість стадіону маємо наразі великий будмайданчик із дещо незрозумілими фінансовими перспективами. Однак перші висновки після візиту комісарів УЄФА налаштовують усе-таки на оптимістичний лад.

Перше і поки що найголовніше - після індустріальних монстрів сходу України Львів став одкровенням для представників УЄФА через нормальне європейське архітектурне обличчя центру міста, а відтак - великий туристичний потенціал. Як у кулуарах говорили представники УЄФА, тут уболівальники мають що робити кілька днів, адже є на що подивитися і чим себе зайняти у вільний від футболу час.

Урешті, люди, які супроводили делегацію УЄФА, побачили разючу зміну настрою головного інспектора після кількох годин, проведених у Львові. Кажуть, що пан Тейлор приїхав до Львова не в надто доброму гуморі. Чи то Одеса його розчарувала, чи то сподівався побачити ще щось гірше у Львові?

Однак уже за кілька годин Д. Тейлор змінився - став привітним і усміхненим, особливо після того, як відвідав Оперний театр та Національний музей і на власні очі побачив, що роблять в аеропорту і на залізничному вокзалі.

Сьогодні ці настрої лише зміцнилися, й очільник УЄФА не втомлювався повторювати, що Львів має великий потенціал саме як туристичний центр регіону. Однак при цьому не забував не менш регулярно додавати, що без збудованого стадіону жодна туристична привабливість не врятує Львів від вильоту з переліку міст, що прийматимуть єврочемпіонат.

Київський чічероне Тейлора Іван Васюник випромінював стриманий оптимізм, намагаючись не особливо виявляти свої симпатії до Львова, попри очевидну зацікавленість у такому перебігу подій. Протилежністю Васюника був його протеже Андрій Садовий. Міський голова тепер не має виходу і мусить бути оптимістом після всього того, що він зробив, аби максимально ускладнити Львову шанси на прийом Євро-2012.

Однак для того, щоби 8 травня таки стало для Львова днем перемоги у битві за Євро, три наступні місяці на будівельному майданчику у Львові має робота кипіти так, щоб інспектори УЄФА зачудувалися і всіх інших переконали в тому, що Львів спроможний на диво.

Бо поразка в боротьбі за Євро стане не лише особистою поразкою мера Садового, а відтак втратою шансів на другий мерський термін. Це буде ляпасом усьому Львову. А Львів того не заслуговує, попри те, що 2006 року його жителі повелися на популізм лідера «Сампопомочі».

Хоча, полишивши емоції, тепер варто чекати на матеріали офіційного звіту представників УЄФА. Саме там буде закладено передумови вердикту для претендентів на проведення матчів ЧЄ-2012 з футболу, який УЄФА оприлюднить 8 травня.

Коментують

Девід Тейлор, генеральний секретар УЄФА: «Для Львова ключове питання - стадіон»

«Ми побачили потенціал і плани щодо модернізації аеропорту, доріг і готелів. Направду, це чудове місто, але воно буде ще ліпшим, коли збудують стадіон. Тому що, попри всі принади, стадіон, здатний прийняти матчі такого рівня, є головною умовою.

Зараз у світі триває фінансова криза, однак ми побачили в Україні підготовку, ми побачили, як тривають роботи, і це вселяє в нас оптимізм.

Я не можу публічно робити порівняння між містами і, в принципі, це буде дуже делікатне і чутливе завдання - вибрати чотири міста, що прийматимуть чемпіонат. Але я справді визнаю, що ваше місто прекрасне, і воно має великі перспективи, особливо в галузі туризму. Але для Львова ключове питання - стадіон».

Іван Васюник, віце-прем'єр-міністр України: «Кожне місто має свої переваги і проблеми»

«По суті, це перша комплексна інспекція УЄФА з підготовки до Євро в Україні. Для уряду і керівників міст цей візит має дуже важливе значення. Побачивши очима наших партнерів з УЄФА перебіг підготовки до Євро, ми можемо ще раз переглянути наші плани на майбутнє, особливо у двох наступних періодах.

Зокрема, від сьогодні до 8 травня, коли УЄФА ухвалюватиме рішення про чотири міста, що прийматимуть чемпіонат в Україні, та чотири в Польщі. І друге - остаточно відкоригувати та погодити наші плани до 2012 року.

Результати перевірки нам представлять більш докладно пізніше, однак нам було дуже важливо побачити на власні очі той прогрес, який є у кожному місті у підготовці до Євро.

Ми побачили прогрес у кожному місті. Ми переконані, що в усіх містах будуть стадіони, що відповідають вимогам УЄФА, у більшості буде відремонтовано аеропорти, дороги та збудовано готелі. Це все залишиться Україні після Євро і працюватиме для людей.

Кожне з міст має свої проблеми і досягнення, і наступний період триватиме детальна робота з приведення кожного міста до вимог УЄФА.

Символічно, що візит звершується у Львові, бо це історичний міст між двома країнами, що прийматимуть Євро. І символічно наголосити ще раз, що Україна та Польща є чесними та відповідальними партнерами з підготовки та проведення одного з найбільших спортивних заходів у світі».

Микола Кміть, голова ЛОДА: «Вимоги до нас дуже серйозні, і їх треба виконувати»

«Для нас було важливо, щоб те, що написано у планах і звітах, генсек побачив на власні очі. Адже Львівщина не просто претендує на проведення кількох матчів Євро-2012. Львівщина відіграє роль коридору в Європу у підготовці до чемпіонату Європи. Йдеться і про прикордонні переходи, і про аеропорт, який щонайменше буде транзитним для багатьох уболівальників, і про залізничний вокзал.

Крім того, дуже важливо, щоб було видно, що всі заходи, які роблять місцева влада та різні міністерства, виглядали роботою єдиної команди. І пан Тейлор побачив, що це єдина концентрована робота, в якій задіяно дуже багато різних служб.

Вимоги до нас дуже серйозні, вони вищі за рівень вимог ЄС, ми про це вчора говорили. Але вони поки що не зменшені, планку піднято високо, і їх треба виконувати.

Щодо фінансування робіт, то там чітко записано фінансові побажання, що відображені у програмі, - дороги, стадіон та інфраструктура. Плюс ті кошти, що їх затвердила обласна рада. Тобто всі фінансові зобов'язання затверджено і немає сенсу говорити про те, що цих грошей не буде».

Мирослав Сеник, голова Львівської облради: «Важливо, що представники УЄФА побачили, що всі роботи виконують за графіком»

«Цей візит став ще одним етапом у підготовці до Євро-2012. Дуже важливо, що генсек та інспектори побачили, що всі роботи виконують за графіком. Що є єдина команда і кожен член цієї команди має свої функції, які ніхто не дублює.

Приємно було також, що влада має розуміння того, що робити з об'єктами до Євро-2012 після проведення чемпіонату, що вони й надалі служитимуть громаді».

Источник: komitet12.org.ua

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг