Євро-2012: безпека понад усе

Євро-2012: безпека понад усе

9 февраля 2009, понедельник. 13:09

МВС України здійснює підготовку до фінальної частини європейської першості з футболу 2012 року в рамках Закону «Про організацію і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в Україні». Про те, як ведеться ця робота сьогодні, розповів заступник міністра внутрішніх справ – начальник міліції громадської безпеки Олександр Савченко.

– У містах, де прийматимуть континентальну футбольну першість, вже проведено семінари-наради з питань забезпечення громадського порядку під час футбольних матчів, запобігання негативним проявам та координації роботи спортивних організацій з правоохоронними органами, – зазначив О. Савченко. – Триває вивчення зарубіжного досвіду проведення масштабних спортивних форумів. Минулого року міністерство самотужки знайшло можливість спрямувати на придбання спецавтотранспорту, закупівлю фото-, відеотехніки та встановлення систем відео спостереження близько 17,1 млн грн.

Постійно проводяться робочі зустрічі керівництва МВС, його структурних підрозділів з представниками УЄФА, іноземними поліцейськими делегаціями. У вищих навчальних закладах системи в півтора раза збільшено обсяг навчальних годин для вивчення іноземних мов, створено відповідні спецгрупи курсантів, проводяться міжнародні науково-практичні конференції з актуальних питань охорони громадського порядку під час проведення спортивно-масових заходів.

У червні наступного року Україна має подати до УЄФА концепцію забезпечення безпеки та правопорядку під час змагань. Проект цієї концепції, розроблений МВС, був затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів ще 17 вересня минулого року. Документ аналізує можливі ризики під час підготовки та проведення Євро-2012, потенційні проблеми та шляхи їх розв'язання, стратегію гарантування безпеки тощо. Активно формується база даних осіб, схильних до правопорушень, яку планується увести до єдиної Інтегрованої інформаційно-пошукової системи органів внутрішніх справ України. Тут нам допомагає позитивний досвід Польщі, де за два роки функціонування аналогічної бази поставлено на облік майже 90 відсотків футбольних уболівальників із «груп ризику». Загалом з польською стороною наша співпраця у контексті 2012 року дедалі поглиблюється, що, безперечно, працює на ефективність безпеки під час майбутнього футбольного свята.

На жаль, іноді важко знаходити порозуміння з деякими функціонерами Федерації футболу України. Ми переконані, що лише завдяки чіткому впорядкуванню функцій і повноважень усіх сторін відповідно до вимог УЄФА можна гарантувати безпеку глядачів як безпосередньо на футбольних аренах, так і на територіях, прилеглих до стадіонів.

Источник: "Урядовий курьер", Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг