В "Олімпійському" лічать дні до відкриття

В "Олімпійському" лічать дні до відкриття

12 января 2010, вторник. 12:52

Днями в НСК «Олімпійський» відбувся день відчинених дверей, під час якого було презентовано план виконання робіт з улаштування даху над трибунами. За словами міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка, це найскладніший етап будівництва, який має бути завершений упродовж 2010 року. А президент генпідрядника, холдингової компанії «Київміськбуд», Василь Можар заявив: «До закінчення будівництва головного стадіону країни, де відбудеться фінал Євро-2012, залишилося 538 днів».

За результатами тендера виконавцем будівельно-монтажних робіт з облаштування конструкції навісу над трибунами визначено ТОВ «Завод Майстер-профі Україна» з Дніпропетровська – ця фірма запропонувала найвигідніші умови. Проте до монтажу залучені також 32 українські компанії та 10 іноземних, зокрема постачальник тросів, канатів і з’єднань «Брайдон Інтернешнл ЛТД» (Велика Британія), виробник надміцного мембранного покриття «Хайтекс» (Німеччина) та бельгійська компанія «Саренс НВ», котра надасть важкі крани «бігліфт» вантажопідйомністю 650 тонн. Невдовзі перший такий кран доправлять до столиці на 80 фурах.

Що ж становитиме із себе дах над трибунами, який має лише два аналоги у світі – у США й Арабських Еміратах? Це буде вантова конструкція з високоміцних тросів спеціального плетення за принципом велосипедного колеса загальною вагою близько 1000 тонн. Кріпитимуться ванти на опорному каркасі з 80 колон, кожна – 400 метрів заввишки. По периметру вантової конструкції буде встановлено синтетичну мембрану загальною площею 48,5 тис. кв.м. «Колони різнитимуться за формою, – розповів директор компанії «Майстер-профі Україна» Дмитро Мишалов. – Конструкція потребує міліметрової точності, тому колони виготовлятимемо на нашому заводі у Дніпропетровську, а до столиці везтимемо фурами». Першу колону привезуть уночі 15 січня. У супроводі ДАІ машини поїдуть Окружною дорогою, проспектом Перемоги, вулицею Саксаганського, де перекриють одну смугу.

Юрій Павленко та Василь Можар певні, що стадіон буде зданий у визначений термін, навіть попри те, що виконання деяких робіт призупинене через несприятливі погодні умови. Адже, приміром, реконструкцію трибун верхнього ярусу можна здійснювати тільки за плюсової температури. Загалом же, роботи ведуться у три зміни, і вихідних у будівельників було лише два – 1 і 7 січня. Буде ще один – на Великдень, 4 квітня. До виконання робіт залучено 38 будівельних організацій, понад 1000 робітників, 400 інженерно-технічних фахівців, 122 одиниці будівельної техніки. Усе гаразд і з фінансуванням: уряд ухвалив рішення про передоплату робіт на січень-березень у розмірі 135,7 млн. грн.

Источник: Кирило Касаткін, "Вечірній Київ"
kreschatic.kiev.ua

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг