Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

1 февраля 2010, понедельник. 12:53

Упродовж минулого тижня польські ЗМІ продовжували ретельно відслідковувати підготовку України та Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Так, Польське радіо інформує: генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно під час засідання Виконкому УЄФА на Мальті повідомив, що підготовка України та РП до Євро-2012 триває дуже добре.

Він зауважив, що країни дотримуються графіка виконання робіт. «Ми всі переконані, що Євро-2012 стане фантастичним турніром»,- наголосив Д.Інфантіно. Він також додав, що найважливішою подією найближчого часу буде жеребкування відбіркових груп турніру, яке відбудеться 7 лютого у Варшаві.

Продовжуючи тему, Польське агентство преси (РАР) повідомляє, що церемонія жеребкування відбіркових груп до Євро-2012 у конгрес-холі варшавського Палацу культури та науки триватиме 45 хвилин. «Ми запланували достатньо стислу церемонію, уникаючи непотрібних акцентів. Вона триватиме лише 45 хвилин. У жеребкуванні братимуть участь посли Євро-2012 - українці Андрій Шевченко та Олег Блохін, а також поляки - Збігнев Бонєк та Анджей Шармах. Вони відповідатимуть за розподіл команд по окремих групах»,- відзначив директор турніру Євро-2012 Польща Адам Олькович. Він зазначив, що за організацію церемонії безпосередньо відповідає генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно.

Інтернет-портал Onet.pl розмістив матеріал про презентацію в Києві проекту «Eurolang 2012». На електронній версії проекту вболівальники та всі бажаючі зможуть знайти практичний путівник по мові та культурі України й Польщі. Цей інтернет-посібник розрахований головним чином на те, аби подолати комунікаційні бар'єри для майбутніх гостей Євро-2012 та полегшити їхню подорож країнами-господарями чемпіонату. «Це важливий проект, який не лише наблизить туристів до України та Польщі, а й дозволить їм ознайомитися з мовами обох країн»,- цитує Onet.pl Директора Координаційного бюро з підготовки України до Євро-2012 Іллю Шевляка.

За інформацією одного з координаторів проекту Надії Ткачик, «Eurolang 2012» також дасть можливість іноземцям пізнати історію, культуру й туристичні цікавинки України й Польщі, крім того, вивчити футбольний сленг на обох мовах. «Дидактичні матеріали для навчання опрацьовано 23-ма офіційними мовами Євросоюзу, а також українською та російською»,- відзначає слова Н.Ткачик Onet.pl.

Коментуючи тему реконструкції львівського аеропорту, РАР пише, що летовище не закриватимуть під час будівництва нової злітно-посадкової смуги до чемпіонату. «Злітна смуга буде найвищої якості. Ми застосуємо технологію, що дасть змогу будувати її без необхідності закриття аеропорту навіть на один день. Ми просто змінимо графіки руху літаків», - цитує інформагентство слова голови Львівської облдержадміністрації Миколи Кмітя. Відзначається, що цей план підтримали англійська дорадча фірма та місцеві компанії, які відповідають за безпеку повітряного руху. За інформацією М.Кмітя, зацікавлені сторони погодилися на це, тож необхідно тільки отримати згоду профільного міністерства.

Не залишає байдужими польські ЗМІ й ситуація навколо спорудження стадіону до чемпіонату у Вроцлаві, де влада міста нещодавно розірвала угоду з генпідрядником - компанією «Mostostal Warszawa». РАР наголошує, що попередній виконавець не завершив інвентаризацію й не передав будмайданчик новій компанії - німецькій фірмі «Max Boegl». За інформацією речника спілки «Wroclaw 2012» Магдалени Маляри, влада міста нещодавно знову звернулася до «Mostostal Warszawa» з проханням вивести техніку з місця спорудження спортивної арени. «З будмайданичка вивозять техніку, що належить попередньому виконавцеві. Однак формально старий генпідрядник не передав новому місце спорудження стадіону», - повідомила вона.

Інтернет-видання Wiadоmosci24.pl аналізує оновлену версію Мастер-плану Спілки «PL.2012» з підготовки Польщі до футбольного єврофоруму. В документі відображено реалізацію 176 проектів, з яких 125 (71%) реалізовуються відповідно до затверджених графіків, а 51 (29%) має запізнення. Повідомляється, що хоча підготовка автомобільних доріг виглядає непогано, однак стан залізничних комунікацій є більш проблематичним питанням. Це пов'язано з тим, що польська залізниця (PKP) відмовилася від реалізації трьох важливих інвестицій, у тому числі модернізації ділянки Познань-Вроцлав. Крім того, більше половини з 36-ти залізничних інвестицій відстають від затвердженого графіка, а п'ять із них зараховано до категорії «критичного відставання».

Wiadоmosci24.pl інформує, що з польських міст краще виглядає столиця, де проблеми з реалізацією стосуються лише одного з десяти проектів. Серед решти міст досить непогані показники, як зазначає інтернет-часопис, має Вроцлав. З 29 інвестицій у столиці Нижньосілезького воєводства відставання від графіка зафіксовано у трьох випадках, зокрема й при реалізації головного проекту в місті - будівництва стадіону до Євро-2012. Дещо гіршою, згідно з мастер-планом Спілки «PL.2012», є ситуація в Познані та Гданську. Так, у першому випадку лише 10 з 18-ти проектів реалізовуються вчасно, в другому - 13 із 22-х. Однак, як наголошує Wiadоmosci24.pl, у цих містах немає жодних проблем із головними проектами - будівництвом стадіонів.

Повідомляється також про достатньо проблемну ситуацію з модернізацією додаткових аеропортів, які мають розвантажувати повітряний трафік під час турніру. Зокрема на Жешувському летовищі, яке має підтримати Львів, не ведуться жодні заплановані роботи. Існують також проблеми з модернізацією аеропортів у Зеленій Гурі та Лодзі, які є додатковими аеропортами Вроцлава та Варшави. Відзначається, що з невідомих причин в мастер-плані взагалі відсутній аеропорт «Модлін» поблизу Варшави, який називають допоміжним для столичного летовища імені Шопена, констатує Wiadоmosci24.pl.

РАР повідомляє, що всесвітньо відома компанія з виробництва автомобільних мастил «Castrol» стала другим після «Adidas» офіційним спонсором чемпіонату Європи з футболу 2012 року. «Castrol» був уже спонсором УЄФА під час Євро-2008 в Австрії та Швейцарії й вирішив продовжити цю співпрацю з організацією. «Наша інвестиція у футбол виявилася надзвичайно успішною. Вона додала впливовості компанії у співпраці з діловими партнерами, подарувала футбольним уболівальникам багато позитиву, а також мотивувала наших співробітників», - відзначає інформагентство з цього приводу слова головного віце-президента компанії Майка Джонсона.

Источник: Юрій Банахевич, Укрінформ
Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг