Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

9 февраля 2010, вторник. 11:19

Упродовж минулого тижня увага польських ЗМІ в контексті підготовки до Євро-2012 була прикутою до організації жеребкування відбіркових груп до Євро-2012 у Варшаві. Більшість польських мас-медіа констатують, що першу серйозну перевірку в організації футбольного єврофоруму Польща і, зокрема, столиця країни пройшли успішно.

Польське агентство преси (РАР) зазначає, що церемонія жеребкування викликала схвальні відгуки як у керівництва УЄФА, так і запрошених гостей зі всіх частин європейського континенту. «Це прекрасний старт турніру. Гості могли відчути дух Польщі. З того, що я почув від гостей, усі задоволені церемонією», – цитує інформагентство слова директора турніру Євро-2012 Мартіна Каллена. Схожу думку щодо проведеної церемонії має міністр спорту та туризму РП Адам Герш: «Це була професійно організована урочистість європейського зразка. Ми показали, що можемо організовувати важливі події для такого важливого проекту, як Євро-2012».

На думку президента польської федерації футболу (PZPN) Гжегожа Лято, як пише РАР, церемонія жеребкування була «найкращим та найдешевшим способом» промоції Варшави та загалом Польщі у світі. «Організація події була взірцевою. Це був найкращий та найдешевший спосіб промоції Польщі, оскільки понад 100 країн спостерігали за перебігом жеребкування у конгрес-холі столичного Палацу культури та науки (PKiN)», – констатував очільник PZPN. Він зазначив, що з самого початку функціонери УЄФА були скептичні щодо організації урочистості в приміщенні PKiN. Однак після того, як цю будівлю особисто відвідав президент організації Мішель Платіні, вирішено проводити жеребкування саме у ньому. «Він (М.Платіні – авт.) оцінив нас дуже високо», – додав Г.Лято.

Продовжуючи цю тему, «Дзеннік Газета Правна» повідомляє, що єдиним виступаючим на урочистості від імені приймаючої сторони був голова Ради Міністрів Польщі Дональд Туск. Під час виступу він підкреслив, що Україна та Польща три роки поспіль інтенсивно готуються до великої спортивної події, якою стане Євро-2012. «Наша співпраця може бути прикладом для інших», – цитує часопис слова польського прем’єра.

Видання «Польска Таймс» повідомила, що враження від бездоганного футбольного свята дещо зіпсував незначний інцидент перед суботньою прес-конференцією Мішеля Платіні. Інформується, що за підробленою перепусткою в будинок PKiN потрапила людина, що роздавала листівки з логотипом Євро-2012, в яких висловлювалися негативні думки на адресу власника одного з польських футбольних клубів. Крім того, працівники охоронних фірм затримали з фальшивими документами в PKiN і громадянина Угорщини. Газета констатує, що цим людям загрожує тюремне ув’язнення терміном до п’яти років. Коментуючи інцидент з листівками, директор турніру Євро-2012 в РП Адам Олькович сказав: «Якщо на тисячу справ одну не вдасться реалізувати, то слід говорити про решту 999 позитивних речей». Він, однак, додав, що буде проведено ретельне розслідування інциденту, а особи, які допустили цю людину в приміщення, будуть покарані.

Водночас польські ЗМІ не випускають з поля зору вирішення проблеми з будівництвом стадіону до Євро-2012 у Вроцлаві. За інформацією РАР, після церемонії жеребкування міський голова Рафал Дуткевич запевнив, що місто вчасно впорається із підготовкою до Євро-2012. «Можу заспокоїти усіх. Ми розв’язали єдину складну проблему: обрано нового виконавця будівництва стадіону (німецька компанія «Ma Boegl») і на сьогодні триває передача будмайданчика в його розпорядження». Він подякував керівництву PZPN за особисту участь у фінальній стадії переговорів і запевнив, що місто встигне збудувати спортивну арену у визначені терміни.

Водночас мер Познані Ришард Гробельний, як повідомляє РАР, під час прес-конференції повідомив, що футбольна арена «PGE Arena Gdansk» вже збудована на понад 25%. «Віримо, що вже влітку цього року здамо стадіон в експлуатацію», – сказав він. Р.Гробельний назвав досить цікавим фактом те, що понад 90% мешканців Познані нормально сприймають тимчасові труднощі, пов’язані з підготовкою країни до турніру.

Згідно з інформацією РАР, консорціум фірм на чолі з польською будівельною компанією Budimex S.A. виграв конкурс на ремонт головного залізничного вокзалу у Вроцлаві. Вартість цілого комплексу робіт оцінено в 324 млн злотих (близько 113 млн доларів США). Прес-секретар польської залізниці (PKP) Міхал Вжосек з цього приводу повідомив, що консорціум був єдиним учасником, який зголосився взяти участь у тендері. «Запропонована ними ціна була дещо вищою, ніж ми розраховували, але після детального аналізу вирішено погодитися на неї», – заявив він. На думку М.Вжоска, не буде жодних протестів на проведення конкурсу, тому незабаром підпишуть угоду з виконавцем.

Інвестиція передбачає ремонт будинку вокзалу, перонів та площі перед об’єктом. Модернізація розпочнеться у першій половині цього року, а її завершення планується на початок 2012 року. Генпідрядник надасть також трирічну гарантію за виконану роботу. Під час дворічного ремонту об’єкт буде закритий, а подорожні обслуговуватимуться на іншому вокзалі міста.

Згідно з інформацією інформагентства, у Познані напередодні проведення Євро-2012 планують здати в експлуатацію новий залізничний вокзал. Відповідну угоду щодо будівництва об’єкту незабаром підпишуть польська залізниця (РКР) та інвестор – угорська фірма TriGranit, яка вже реалізувала в РП декілька проектів, зокрема зі спорудження торгівельних центрів в Катовіцах і Кракові.

Влада Познані вже задекларувала свою готовність допомогти генпідряднику збудувати вокзал. «Створимо робочі групи, щоб ефективно здійснити усі необхідні процедури. Хочемо, щоб новий вокзал, на який з нетерпінням чекають усі мешканці Познані, був готовий до Євро-2012», – наголосив з цього приводу мер міста Ришард Гробельний.

За попередніми розрахунками, кошти першого етапу будівництва самого приміщення вокзалу становитимуть близько 30-35 млн євро. Крім того, навколо об’єкту згодом з’являться торгівельні центри, офіси, готель, житлові будинки, автобусні зупинки та паркінги. «Загальна вартість реалізації усіх інвестицій може скласти навіть 500 млн євро. Однак це лише проект, а будівництво цілого комплексу споруд може тривати навіть кілька років», – цитує РАР виконавчого директора компанії TriGranit Томаш Лісецький.

Часопис «Дзеннік Газета Правна» зазначає, що з проекту будівництва 2,1 тис. км швидкісних доріг, які польський уряд задекларував збудувати до початку Євро-2012, не вдасться реалізувати значну частину. Зокрема, заступник міністра охорони навколишнього середовища РП Станіслав Гавловський повідомив, що 50% рішень про вплив дорожніх інвестицій на навколишнє середовище потребують поправок. Він пояснив, що ці рішення є дуже важливими для Євросоюзу, який виділяє на будівництво швидкісних автодоріг у Польщі понад 11 млрд євро. Водночас голова дирекції національних доріг та автострад (GDDKiA) Лех Вітецький наголосив, що його інституція не відмовляється від реалізації інвестицій, але обмежить їх до будівництва лише автомагістралей між великими містами. «Вони утворять своєрідний діамант – мережу автострад і швидкісних доріг, які поєднають найбільші міста», – сказав Лех Вітецький.

Источник: Юрій Банахевич, Укрінформ
Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг