Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

22 февраля 2010, понедельник. 16:03

Упродовж минулого тижня польські ЗМІ приділяли значну увагу процесу підготовки Польщі до Євро-2012. Як повідомляє «Газета Виборча», попри відсутність офіційного рішення УЄФА щодо місць проведення двох чвертьфінальних матчів ЧЄ-2012 в Польщі, ці поєдинки, згідно з отриманою виданням неофіційною інформацією, відбудуться у Варшаві та Гданську.

Часопис також інформує, що в Познані зараз вирішується питання щодо крісел, які монтуватимуться на футбольній арені. За інформацією газети, йдеться про варіант з 43 тис. глядацькими сидіннями, або на 2 см ширшими кріслами, що зменшить загальну кількість місць на арені до менш ніж 40 тис. «Рішення про те, які крісла монтуватимемо і якою буде загальна кількість місць на стадіоні, прийматимемо в найближчі кілька днів»,– відзначив в коментарі часопису повноважний представник мера Познані з питань Євро-2012 Міхал Примас.

Видання «Дзеннік Газета Правна» відзначає, що матчі ЧЄ-2012, вочевидь, не обслуговуватиме жодний польський футбольний арбітр. Причиною цього є помилки колишніх рефері польської асоціації футболу (PZPN) й недостатність заходів щодо підвищення професійності суддівського корпусу. «Намагатимемося мати хоча б одного суддю на турнірі в Польщі. Однак ми не говорили ще на цю тему»,– повідомив в коментарі газеті голова колегіуму суддів в PZPN Януш Екштайн.

Інтернет-портал Onet.pl інформує щодо проведення у Вроцлаві засідання медичного комітету Євро-2012, де обговорювалися питання медичного забезпечення під час турніру на стадіонах, фан-зонах тощо. З цього приводу директор департаменту медичного забезпечення Нижньосілезького воєводства Ярослав Марошек повідомив, що підготовка Вроцлава у цій сфері відбувається за графіком. «Ми ознайомили учасників зустрічі із запланованими інвестиціями, зокрема щодо закупівлі необхідного обладнання, повідомили про введення в експлуатацію майданчика для гелікоптерів при військовому шпиталі, а також обговорили питання щодо медичного забезпечення фан-зон»,– наголосив Я.Марошек. Він додав, що на сьогодні вирішується також питання про визначення необхідної кількості волонтерів, які відповідатимуть за медичний сектор під час турніру. Наступна зустріч комітету відбудеться 18 березня в Познані, повідомляє Onet.pl.

Польське агентство преси (РАР) звертає увагу, що 18 лютого цього року виповнилося 500 днів з початку будівництва Національного стадіону в столиці Польщі. Повідомляється, що 7 жовтня 2008 року розпочався перший етап спорудження спортивної арени, який полягав у демонтажі конструкцій старого стадіону, вивезенні його залишків та підготовці будмайданчика до виконання робіт із закладення фундаменту.

На сьогодні, як зазначає РАР, на будівництві Національного стадіону у дві зміни працюють близько 1,2 тис. осіб. Тривають роботи з монтування залізобетонних конструкцій. Елементи майбутньої спортивної арени вже височіють на рівні третього поверху житлового будинку. Водночас активні інсталяційні роботи тривають й на підземних поверхах, відзначає польське інформагентство. Інформується, що на місце майбутньої спортивної арени вже привезено десять стальних опор, на які кріпитиметься дах об’єкту. Монтаж цих конструкцій розпочнеться у другій половині березня 2010 року, пише РАР.

За неофіційною інформацією польського радіо Євро, Площа урочистостей біля Варшавського Палацу культури і науки (PKiN) стане єдиною фан-зоною для вболівальників під час турніру. На думку начальника відділу з питань підготовки до футбольного Єврофоруму Анджея Цудака, на площі 240 тис. кв. метрів є достатньо місця для перебування до 150 тис. уболівальників, розміщення двох сцен та восьми великих екранів. Крім того, з цього місця зовсім недалеко до Національного стадіону, де відбуватимуться футбольні баталії, а також до центрального залізничного вокзалу столиці. До того ж, тут існує безпосереднє сполучення з аеропортом імені Ф.Шопена, інформує радіо.

За повідомленням РАР, компанія «Польські аеропорти»(PPL) й консорціум Hochtief підписали угоду щодо завершення будівництва другого терміналу аеропорту ім. Ф.Шопена у Варшаві. Як зазначив речник PPL Каміль Внук, роботи розпочнуться в березні 2010 року й триватимуть рік. Вартість інвестицій оцінюється в 92 млн злотих (за нинішнім курсом близько 32 млн доларів США). За інформацією К.Внука, після завершення всіх робіт пасажири Варшавського аеропорту матимуть у своєму розпорядженні 27 «рукавів», що з’єднують авіаційний термінал з літаками, а також понад 45 воріт (gates) для відправлення. Керівництво аеропорту передбачає, що летовище зможе обслуговувати інтенсивніший повітряний рух у столиці РП як під час Польського головування в Євросоюзі в другій половині 2011 року, так і безпосередньо під час Євро-2012.

Водночас РАР звертає увагу на проведення засідання комісії Сейму з питань безпеки, де розглядалися теми обслуговування чемпіонату. Інформується, що представники Міністерства внутрішніх справ та адміністрації (MSWiA) РП, а також головного управління поліції країни презентували інтегровану концепцію безпеки під час турніру, що базується на трьох принципах: піклування, толерантності та запобігання. На практиці це означатиме забезпечення приїжджим вболівальникам найкращих умов перебування в Польщі, наголосили представники силових структур.

За повідомленням директора департаменту MSWiA Яцека Залевського, в його відомстві й надалі триває робота над концепцією безпеки під час Євро-2012. У результаті передбачається створення міжвідомчого безпекового комітету на чолі з національним координатором з цих питань, зазначив Я.Залевський. Він повідомив, що відповідна робота ведеться згідно з рекомендаціями УЄФА, який прийшов до висновку, що під час координації діяльності багатьох служб немає явного лідера, який керував би процесом. На переконання експертів організації, які раніше працювали над підготовкою кількох попередніх турнірів, важливим елементом забезпечення турніру має бути підготовка системи управління, що полегшить координацію дій та дасть можливість контролювати виконання відповідних робіт, відзначає інформагентство.

За інформацією РАР, перші матчі на збудованих в Польщі футбольних аренах до Євро-2012 відбудуться за участю топ-збірних світу, які входять в першу десятку рейтингу ФІФА. Про це у Познані повідомив президент польської асоціації футболу (PZPN) Гжегож Лято і директор фірми SportFive, яка займається підготовкою цих подій, Анджей Плачинський.

Розповідаючи про матч-відкриття після реконструкції познанського стадіону, що заплановано на осінь цього року, Г. Лято зазначив: «На сьогодні найбільш правдоподібними суперниками є Франція чи Нідерланди. Можливо раціональніше було б зіграти з Францією, адже на матчі зміг би бути президент УЄФА Мішель Платіні. Про те, хто відвідає столицю Великопольского воєводства РП – французи чи голландці, стане відомо упродовж найближчих двох місяців". Водночас він висловив думку, що досить реально запросити й команду з іншого континенту, але у випадку з Аргентиною чи Бразилією це викликало б значні фінансові витрати. За його інформацією, матч у Познані відбудеться у визначені УЄФА терміни – 9 чи 12 жовтня цього року.

Керівник польської асоціації футболу підкреслив також, що на відкриття всіх чотирьох стадіонів до футбольного єврофоруму в РП будуть запрошені сильні суперники з-за кордону. Зокрема, на першу гру на Національному стадіоні столиці Польщі восени 2011 року, вочевидь, приїде західний сусід Польщі – національна збірна Німеччини. «Ми вже домовилися про терміни з німецькою федерацією футболу. Єдиною перешкодою могла б стати участь німців в стикових матчах до ЧЄ-2012, однак цей варіант я вважаю малоймовірним»,– зазначив Г.Лято.

Водночас директор фірми SportFive А.Плачинський повідомив, що на всіх стадіонах-учасниках футбольного єврофоруму, а також й на аренах, які вибули з боротьби (Краків, Хожув), заплановано проведення цікавих футбольних дійств. Зокрема, в другій половині 2011 року на шести польських стадіонах за участю національних збірних планують провести два футбольні міні-турніри. «Хочемо один турнір розіграти у Вроцлаві, Кракові та Хожуві, а другий – у Варшаві, Познані та Гданську. Розраховуємо, що нам вдасться запросити сильних суперників»,– цитує директора SportFive РАР.

Источник: Юрій Банахевич, Укрінформ
Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг