Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

9 марта 2010, вторник. 19:10

Упродовж минулого тижня польські ЗМІ приділяли значну увагу підготовці України та Польщі до фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Як повідомляє Польське агентство преси (РАР), Львів розпочинає заходи по залученню волонтерів для обслуговування майбутнього чемпіонату. Повідомляється, що місту Лева необхідно буде близько 2 тис. волонтерів.

500 з яких обслуговуватимуть функціонерів та гостей УЄФА. Інформагентство звертає увагу, що під час набору персоналу, крім знання двох іноземних мов разом з англійською, додатковою перевагою для майбутніх волонтерів буде знання польської мови. «Для наших волонтерів перевагою буде знання польської мови, оскільки під час Євро-2012 очікуємо на значну кількість гостей з Польщі», – цитує РАР начальника відділу інформації та промоції департаменту Євро-2012 Львівської міської Ради Соломію Білоногу. Вона підкреслила, що одним із завдань волонтерів буде інформування гостей чемпіонату про історичні пам'ятки міста. Водночас її колега, експерт відділу волонтерів Марія Лупиніс зазначила, що у підготовці волонтерів Львів спільно з Вроцлавом має намір реалізовувати проект навчання усіх бажаючих стати безпосередніми учасниками обслуговування турніру. «Вже влітку плануємо обмінятися волонтерами», – наголосила вона.

РАР також інформує про перевірку експертами УЄФА стану будівництва стадіону у столиці Нижньосілезького воєводства та інших аспектів підготовки міста до чемпіонату. Зазначається, що група Venue Management з Ньйону займатиметься приведенням спортивної арени до стандартів УЄФА, а також управлінням об'єктом під час турніру. За інформацією речника спілки «Wroclaw 2012» Магдалени Маляри, представники УЄФА мали змогу переглянути підготовку міста та стадіону. Вони особисто відвідали будмайданчик, а також зустрілися з представником фірми SMG, яка є оператором футбольної арени Вроцлава. «Експерти не мали жодних застережень щодо нашого плану. Деякі дрібні поради стосувалися лише організації входу на стадіон», – повідомила в коментарі польському інформагентству заступник директора з питань Євро-2012 в місцевому муніципалітеті Йоланта Кшивєц. Зазначається, що наступний візит делегації УЄФА в РП, вочевидь, відбудеться у травні цього року.

Польське телебачення (TVP) повідомляє, що у Гдині виявлено факт порушення інтелектуальної власності УЄФА щодо бренду «Євро-2012». Йдеться про затримання польськими митниками понад 10,5 тис. пар спортивного взуття китайського виробництва на загальну суму 430 тис. злотих (за нинішнім курсом понад 150 тис. доларів США). Товар з написом «Україна Євро 2012» призначався для однієї з фірм у Жешуві Підкарпатського воєводства РП, що межує з Україною. Підкреслюється, що юридична фірма, яка представляє в Польщі інтереси УЄФА, визначила, що товар порушує права інтелектуальної власності організації. Наголошується, що це перше вилучення в РП товару з логотипом чемпіонату.

Польський телеканал додатково інформує, що в 2009 році у Польщі затримано понад 2,6 тис. одиниць товару, зокрема піратських копій та підробленої продукції, яка порушує права інтелектуальної власності на суму близько 40 млн євро. Зокрема, найчастіше польські митники у 2009 році затримували товар з підробними цигарками (1,3 млн штук).

РАР з посиланням на міністра спорту та туризму (MSiT) РП Адама Герша зазначає, що у 2010 році Польща отримає з бюджету країни на розвиток спорту рекордну суму – майже 2,5 млрд злотих (понад 880 млн доларів США). «Це насамперед інвестиційні кошти на підготовку країни до Євро-2012 – до 1,4 млрд злотих ( близько 500 млн доларів США) та програму будівництва 2012 футбольних майданчиків «Orlik 2012» – 250 мільйонів злотих (понад 88 млн доларів США)», – цитує РАР слова А.Герша, які він сказав під час засідання комісії Сейму з питань фізичної культури та спорту.

«Газета Виборча» інформує, що депутати опозиційної партії «Право і Справедливість» (PiS) намагаються скликати позачергову сесію міськради столиці РП, на якій розглядатиметься підготовка міста до ЧЄ-2012. «Пріоритетом для депутатів міськради є спостереження і контроль за підготовкою до Євро-2012. Під час реалізації такого значного проекту ми повинні забезпечити його відкритість», – повідомив депутат PiS Міхал Гродський. Він наголосив, що його однопартійців цікавитимуть питання підготовки до створення центру координації та реагування вартістю 100 млн злотих (понад 35 млн доларів США), а також доля 40 га землі, які оточують Національний стадіон столиці РП. На переконання депутатів від опозиційної партії, ці питання на сьогодні потребують негайного вирішення.

Источник: Юрій Банахевич, Укрінформ
Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг