Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

Євро-2012 у фокусі польських ЗМІ

16 марта 2010, вторник. 11:41

Упродовж минулого тижня польські ЗМІ продовжували цікавитися підготовкою України та Польщі до фінальної частини Євро-2012, передає власний кореспондент Укрінформу. За інформацією «Газети Виборчої», уряд заслухав звіт відповідального за підготовку до Євро міністра спорту та туризму (MSiT) РП Адама Герша про підготовку країни до турніру.

Згідно з інформацією урядовця, 70% проектів у сфері інфраструктури вже перебувають у сфері виконання. Водночас А.Герш визнав, що з декількома інвестиціями в ході їх реалізації виникли проблеми. Йдеться, зокрема, про стадіон у Вроцлаві, керівники якого наприкінці минулого року змінила виконавця спортивної арени, аеропорт у Познані, залізничне сполучення між Вроцлавом та Познанню. Натомість без жодних проблем реалізовуються проекти будівництва спортивних споруд у Гданську, Познані та Варшаві, зазначив він.

Керівник MSiT також наголосив, що в 2009 році розпочалася робота над запровадженням «Єврокарти», володіючи якою вболівальник під час Євро-2012 зможе користуватися послугами міського транспорту в містах, які організовуватимуть матчі, міжміським залізничним сполученням, а також користуватися інформацією про місця в готелях та страхування вболівальника. Немає А.Герш застережень й щодо гарантування безпеки під час Євро-2012, а також підготовки волонтерів в містах-організаторах турніру.

За інформацією урядовця, цього року розпочнеться промоція Польщі у світі як організатора турніру, а також буде підготовлено плани перебування й перевезення по країні близько мільйона вболівальників.

Як повідомляє інтернет-портал Onet.pl, у Польщі намагаються обмежити повноваження Найвищої контрольної палати (NIK) РП, яка протягом останніх двох років провела сім комплексних перевірок з підготовки країни у різних напрямах до ЧЄ-2012, де регулярно критикувала стан підготовки Польщі до турніру. Не стала виключенням й остання перевірка, проведена декілька тижнів тому. «Неналежний контроль за польськими чиновниками є поганою перспективою. У нас може виникнути цілий ряд афер, за здійснення яких ніхто не відповідатиме»,– висловив свою думку в коментарі Onet.pl експерт центру Адама Сміта у Варшаві Анджей Садовський.

Інформується, що новим проектом до Закону про діяльність NIK передбачається змінити процедуру вибору керівництва інституції, права інспекторів з перевірки та сам спосіб проведення контролю. Найбільш суперечливим, як підкреслює Onet.pl, є пропозиція зміни проведення процедури перевірки, де за перешкоджання інспекторам NIK здійснювати її чиновникам загрожуватиме вже не тюремне ув'язнення терміном до двох років чи високий штраф, а незначний штраф – до 500 злотих (175 доларів).

Польське агентство преси (РАР) інформує про позачергове засідання сесії ради міста Варшави, де обговорено питання підготовки польської столиці до чемпіонату. Заступник мера міста Яцек Войцехович повідомив, що на сьогодні у Варшаві реалізовуються проекти до чемпіонату на суму кільканадцяти мільярдів злотих. Серед виконаних інвестиційних проектів він назвав завершення будівництва першої гілки Варшавського метрополітену, ремонт моста Понятовського через Віслу тощо. Я.Войцехович підкреслив, що до 2012 року в польській столиці їздитимуть більшість із замовлених містом 186 нових трамваїв та 750 автобусів, пристосованих для потреб інвалідів. Водночас опозиційні сили звинуватили владу у тому, що до початку турніру у Варшаві буде реалізовано лише три з дев’яти інвестицій в сфері комунікації. Зокрема, не буде збудовано другу гілку метрополітену, завершення якої планується рік після завершення Євро-2012, відзначають депутати опозиційної партії в парламенті країни.

За інформацією інтернет-видання Gazeta.pl, в 2012 році крім матчів фінальної частини чемпіонату Європи з футболу в Польщі у цей же період відбудеться й схожий турнір між збірними збройних сил усіх країн-учасників ЧЄ-2012. Матчі, які як і Євро-2012 триватимуть з 8 серпня по 1 липня 2012 року, відбудуться в чотирьох містах Лодзького воєводства країни: Серадз, Ласк, Пабяніце та Велунь. «Це прекрасна пропозиція з боку військових. Думаю, цю ідею швидко підхоплять інші країни, що гарантуватиме її успіх»,– зазначив президент польської федерації футболу (PZPN) Гжегож Лято.

З посиланням на речника Польської залізниці (PKP SA) Міхала Вжоска РАР повідомляє, що до кінця березня цього року від зацікавлених сторін прийматимуться пропозиції щодо участі в реконструкції вокзалу «Варшава-Східна», а в квітні оберуть генпідрядника для ремонту «Варшави-Центральної».

Onet.pl інформує, що у Вроцлаві через опротестування однією з фірм угоди на постачання кабелів виникли чергові проблеми на місці будівництва стадіону до ЧЄ-2012. На переконання польської фірми Lanster, яка подала протест в Національну касаційну палату при управлінні державних замовлень, умовами конкурсу передбачається надання переваги одному з виконавців, а саме швейцарській фірмі Reichle and De-Massari. У Спілці «Wroclaw 2012» ствердили, що кабель буде частиною інформаційної системи на стадіоні, а проектувальники вибрали систему кабелів швейцарської фірми. «Кабелі є частиною інформаційної системи, і вони повинні відповідати вимогам фірми Reichle. В іншому випадку ми не отримаємо 20-річну гарантію»,– цитує Onet.pl голову Спілки «Wroclaw 2012» Славоміра Войтася.

С.Войтась вірить, що Національна касаційна палата віддасть перевагу аргументам Спілки «Wroclaw 2012». Однак він не виключив, що у випадку перемоги у суперечці фірми Lanster необхідно буде змінити проект, що потягне за собою й довшу процедуру проведення тендеру.

Источник: Юрій Банахевич, Укрінформ
Прессинг

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг