Заміна проектувальника стадіону у Львові – це перерва у будівництві на 4-5 місяців, – "Азовінтекс"

Заміна проектувальника стадіону у Львові – це перерва у будівництві на 4-5 місяців, – "Азовінтекс"

22 марта 2010, понедельник. 12:01

Минулого тижня нові чиновники від спорту вирішили пройтися по будівництвах Євро-2012. Профільний віце-прем'єр Борис Колесников відвідав з інспекцією об'єкти у Львові та Харкові, які теоретично мають приємно здивувати гостей нашої країни за два роки. А поки що більшість будівництв викликають лише дошкульні коментарі.

Справжнє поле на "Олімпійському" з'явиться тільки в червні наступного року. Оновлена головна арена країни відзначить одразу два свята: завершення ремонту і шістдесят третю річницю заснування.

У 1934-му, коли Київ став столицею Української РСР, було прийнято рішення про будівництво стадіону на 50 тисяч глядачів. Відкриття було заплановане на 22 червня 1941, проте розпочалася війна і тільки в 1948 р. Сталінський республіканський почав приймати уболівальників. Перша реконструкція відбулася в 1966 році, після цього арену ще двічі переобладнали, і тільки в 2008 почалася остання, 4-а реконструкція.

За планом архітекторів, оновлений "Олімпійський" - це стадіон площею майже 17 гектарів з розвиненою інфраструктурою.

Юрій Серьогін, архітектор НСК "Олімпійський": «Стадіон у зв'язку з сучасними вимогами і особливостями поділяється на 4 сектори, і всередині сектора має бути все, що потрібно для вболівальника - туалети, буфети, пункт медичної допомоги, міліції.

Зараз "Олімпійський" мало нагадує стадіон. Поки це гігантський будівельний майданчик. Замість поля – котлован. Сектори для вболівальників розібрано практично вщент. На реконструкцію вже витрачено мільярд гривень».

Сергій Драч, керівник проекту реконструкції НСК "Олімпійський": «Проектом затверджено минулим урядом 2 мільярди 114. У нас є 1 мільярд 114, цих коштів недостатньо, щоб завершити будівництво».

Зараз будівельники встановлюють 50-тонні опори для навісу над трибунами. Майже 1500 осіб працюють у три зміни. Але в строк не вкладаються.

Равіль Сафіуллін (на фото), міністр з питань сім'ї, молоді та спорту: «Якщо говорити про НСК "Олімпійський", то картина гнітюча. Більше п'яти місяців відставання від того плану графіка, який був затверджений торік».

Як укластися в терміни і бюджет - вирішувати будуть наступного тижня. Віце-прем'єр і профільний міністр приїдуть на Олімпійський з інспекцією. А чим небезпечне затягування будівництва - підрядники вже знають на львівському прикладі. Місцевий стадіон і аеропорт і так почали зводити з запізненням. Тепер будівництво і зовсім зупинилося. Замовник вирішив змінити компанію-проектувальника.

Василь Огородник, перший заступник генерального директора ВАТ "ПСП" Азовінтекс": «Заміна на ходу будь-якої деталі машини призводить до зупинки машини, так само як і у нас заміна проектувальника - перерва, на 4-5 місяців перерва».

Віце-прем'єр дивується: фінансування є, а будівництво стадіону з початку року практично не зрушило з місця. Відставання від графіка вже більш ніж на два місяці. Архітекторам Борис Колесніков дав два тижні на усунення помилок.

Борис Колесников, віце-прем'єр міністр України з питань підготовки до Євро-2012: «Якщо не усуне - буде інший замовник, але стадіон буде побудований».

Ще більше питань у комісії викликає споруджуваний термінал аеропорту.

Зате з харківським аеропортом і стадіоном - проблем немає. Аеровокзал буде готовий до літа, а комплекс "Металіст", побудований за стандартами УЄФА, вже приймає на своєму полі футболістів.

Сергій Стороженко, перший віце-президент Федерації футболу України: «"Металіст" (Харків) виконує останні зауваження проектувальниками і аудиторів УЄФА».

Головна претензія до Харкова - якість доріг. Ремонт їм уже не допоможе. Місту потрібні нові магістралі.

Борис Колесніков: «Ми проїхалися по кільцевій або окружній дорозі, це готовий випробувальний полігон для заводу Малишева. Заводу танковому не потрібно навіть витрачатися. Значить, потрібно будувати нову дорогу навколо Харкова».

Дороги та інфраструктура - головні недоліки і в Донецьку. Термінал місцевого аеропорту в процесі будівництва. І йому ще належить витримати урядову інспекцію. Зате до "Донбас-арени" - зауважень нема. Арбітр Любош Міхел за свою суддівську кар'єру оббігав майже всі стадіони світу. Але зупинився на "Донбас-арені". І залишився працювати у футбольному клубі Донецька.

Любош Міхел: «Думаєте, що результат залежить, як грає команда, але можна сказати, стадіон може стати 12-м гравцем - вболівальники, які зробили атмосферу. За технічними якостями, по всьому, за всіма характеристиками - "Донбас-арена" - еліт-група і найкращий із трьох в Європі».

На полі "Донбас-арени" футболісти вже зривали овації уболівальників. А стадіонам львівському, харківському та "Олімпійському" все попереду.

Источник: galinfo.com.ua

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник 12 июля 2012, четверг