Євро-2012: сподівання Одеси

Євро-2012: сподівання Одеси

3 января 2009, суббота. 16:10

«Зробимо все, щоб Одеса приймала Євро» – таким був лейтмотив виступу заступника міського голови Одеси Михайло Кучука на прес-конференції в Інформаційному центрі «Євро-2012–Україна». За розподілом обов’язків він координує всю роботу мерії з підготовки Одеси до проведення матчів чемпіонату Європи.

– Безумовно, це стане історичною подією в житті нашого міста, всіх одеситів, – вважає він. – Один з головних пріоритетів – підготовка стадіону «Чорноморець», відомого своїм унікальним розташуванням. Адже ніде в світі немає арени, з трибун якої було б видно море. Зрозуміло, приведення її до стандартів УЄФА матиме вирішальне значення. Планується, що після реконструкції стадіон матиме трохи більше 34 тисяч місць, із загальною площею 60 гектарів. Розрахункова вартість будівництва – 140 млн. євро (за цінами на липень ц.р.), строк ведення в експлуатацію – третій квартал 2010 року. Проект реконструкції стадіону «Чорноморець» розроблено спільно з відомою німецькою фірмою. На цей час роботи ведуться повним ходом: вбито майже 700 паль, установлено 10 армокаркасів під майбутні колони, розпочинається монтаж металоконструкцій. Уже освоєно 55 мільйонів грн. Поки що ніяких проблем з реконструкцією важливого об’єкта немає.

Як відомо, одна з неодмінних вимог УЄФА – наявність висококласних тренувальних баз. Зараз в Одесі – три таких бази, одна з яких навчально-тренувальна – «Люстдорф», розташована в південній частині міста, відповідає всім вимогам УЄФА. Реконструкцію і переоснащення об’єктів здійснює ЗАТ ФК «Чорноморець», зокрема, вже витрачено 8 млн. грн. До 2011 року передбачено спорудження і введення в експлуатацію сучасної дитячої Академії футболу з двома футбольними полями, іншою сучасною інфраструктурою, котра також використовуватиметься під час фінального турніру чемпіонату Європи. Загальна сума інвестицій у всі тренувальні бази – 170 млн. грн.

Не виникатиме якихось проблем, запевнив заступник міського голови, і з готельною інфраструктурою. Одеса – знаний туристичний центр, тут немало сучасних готелів, де зручно й затишно буде гостям Євро. Звичайно, це не означає, що можна задовольнитися наявною інфраструктурою. За затвердженим мерією планом вестимуться роботи по реконструкції і ремонту готельного фонду, доведенням його до європейського рівня. Один з амбітних проектів – сучасний п’ятизірковий комплекс на морському узбережжі, що споруджується грецькою компанією, стане окрасою Одеси.

Звичайно, журналістів цікавив стан реконструкції аеропорту у світлі критичних зауважень, що пролунали з вуст Президента України на недавньому засіданні Координаційної ради з підготовки та проведення Євро-2012.

– Критику визнаємо, вона цілком справедлива, – відзначив заступник міського голови. – Справа в тому, що мерією оголошено міжнародний конкурс на реконструкцію аеропорту. Та доводиться зважати на непередбачені умови, пов’язані з світовою фінансовою кризою. Довелося подовжити термін конкурсу на будівництво злітно-посадочної смуги і реконструкцію пасажирського терміналу до 20 січня 2009 р. За відсутності відповідних пропозицій з боку інвесторів місто готове самостійно здійснювати проект. До речі, не сидимо, склавши руки - власними силами відремонтовано злітно-посадочну смугу довжиною 3,5 км, обладнано нові стоянки для літаків.

За власний кошт місто здійснює ремонт доріг, щороку на це витрачається 200 – 250 млн. гривень. Здано в експлуатацію велику ділянку нової шестиполосної швидкісної магістралі «Північ –Південь», яка з»єднає крайні точки міста, обминувши центр, що й без того потерпає від заторів. Довжина магістралі – 42 км, включатиме 10 багаторівневих розв’язок. Дата остаточного завершення робіт – четвертий квартал 2011 року, загальна вартість будівництва – 700 млн. грн.

Планується будівництво естакади «Митна площа – стадіон «Чорноморець», котра значно скоротить доступ вболівальників до спортивної арени. Вартість об’єкту – 200 млн. грн. Більш як половину проектувальних робіт вже виконано. Підписано угоду з відомою румунською фірмою, що займається оптимізацією вуличного руху – актуальною проблемою для Одеси. Передбачається, що після реалізації проекту пропускна спроможність міського транспорту збільшиться як мінімум на чверть. Зацікавила учасників прес-конференція й інформація про пошуки міською владою конкретних шляхів розвантаження центру міста, зокрема від маршрутних таксі, розвиток електротранспорту, що позитивно позначається на екологічній ситуації. Так, закупаються нові трамваї, невдовзі почнеться будівництво швидкісної трамвайної колії, що з’єднає с. Котовського з центром міста. Передбачено придбання 45 нових тролейбусів.

Заступник міського голови на прохання журналістів зупинився на проблемах, що виникають у підготовці до Євро-2012. Головна з них – відсутність державного фінансування. «На жаль, – акцентував він, – не простежується державницького підходу до розвитку інфраструктури міста, адже всі об’єкти, котрі вдасться ввести дію, використовуватимуться і після проведення Євро. Поки ж Одесу залишили сам на сам з проблемою фінансування, не виділивши жодної копійки».

Зайшли в глухий кут відносини міста й Міністерства оборони. Одеська міськрада, прагнучи допомогти ФК «Чорноморець» у проведенні матчів вітчизняної першості на час реконструкції стадіону, домовилася з міністерством про те, що візьме в комунальну власність спортивний комплекс клубу армії в обмін на 60 квартир для військовослужбовців (10 квартир уже виділено). Однак міністерство вимагає вже 100 квартир, всупереч підписаному документу. Як результат – напружена ситуація з дотриманням графіка реконструкції стадіону…

І все ж, наголосив М.Кучук, ми оцінюємо шанси Одеси на проведення матчів Євро-2012 як добрі, оптимістичні. У мене особисто немає сумнівів, що Одеса увійде до переліку міст, яким УЄФА доручить проводити матчі чемпіонату Європи, додав він.

Источник: Володимир Кулеба, інформаційний центр «Євро-2012»

Подождите, пожалуйста, идет загрузка комментариев

Результаты и таблицы

Новости

24 марта 2017, пятница 07 ноября 2012, среда 31 августа 2012, пятница 02 августа 2012, четверг 30 июля 2012, понедельник 22 июля 2012, воскресенье 21 июля 2012, суббота 19 июля 2012, четверг 18 июля 2012, среда 16 июля 2012, понедельник